Zapnijcie pasy! To już oficjalne – Yanosik wypuścił na rynek nowe urządzenie

31 lipca wystartował Yanosik TOUR 2023, czyli letnie wydarzenie marki Yanosik oraz Autoplac.pl, w ramach którego fani mogli spotkać się z teamem tworzącym oba brandy oraz wziąć udział w konkursie i dowiedzieć się, że już wkrótce na rynku pojawi się nowy produkt. I to nie lada informacja – od czasu wypuszczenia Yanosik GTm ponad rok temu, Yanosik nie zdradzał się z żadnymi planami dotyczącymi nowych urządzeń.

Yanosik pierwszy raz ruszył w trasę po Polsce

Marka zaskoczyła kierowców w te wakacje i postanowiła zorganizować trasę po Polsce – Yanosik TOUR 2023, w ramach której zaprosiła wszystkich użytkowników do odwiedzenia letniej strefy, wzięcia udziału w specjalnym konkursie i poznania szczegółów wyjątkowej niespodzianki.

W ramach Yanosik TOUR można było spotkać się z zespołem twórców aplikacji, osobami odpowiedzialnymi za urządzenia Yanosik oraz z teamem Autoplac.pl, w wybranych eventach uczestniczyli także pomysłodawcy obu marek.

To była wyjątkowa okazja dla wszystkich fanów Yanosika, którzy z nieukrywaną chęcią pojawili się w letniej strefie marki. A co było niespodzianką?

To już oficjalne – będzie nowe urządzenie Yanosika

Skrywaną tajemnicą, której częściowe ujawnienie planował Yanosik w ramach swojej trasy, okazało się nowe urządzenie, które lepiej mogli poznać uczestnicy eventu.

Według planów, Yanosik RS do sklepów w całej Polsce trafi już wkrótce, co oznacza że będziecie mogli je kupić stacjonarnie już na koniec sierpnia lub początek września. Niecierpliwi mogą już teraz udać się do sieci sklepów partnera Yanosik: Media Expert, aby obejrzeć Yanosik RS na żywo lub kupić je jako jedni z pierwszych.

  • Nasze grono urządzeń Yanosik powiększa się o nowym model: Yanosik RS. Na ten moment mogę zdradzić, że urządzenie będzie się mocno wyróżniać na tle naszych bestsellerowych produktów, a  jego potencjał w 100% wykorzystają nie tylko kierowcy samochodów, ale również motocykliści. Zdecydowanie warto zainwestować w jego zakup  – komentuje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik

Wygląda na to, że nowe urządzenie Yanosika wprowadzi nie lada zamęt na rynku gadżetów motoryzacyjnych. Udało nam się uzyskać informacje od marki, że w Yanosik RS znajdziemy szereg nowoczesnych funkcji, które znacznie usprawnią podróżowanie samochodem oraz motocyklem.

Nowy Yanosik już wkrótce na rynku – będzie przełom?

Nowe urządzenie Yanosika przypadnie do gustu fanom minimalistycznego i nowoczesnego designu. Jest niewielkie, ale kryje spore możliwości. Przede wszystkim, udało nam się ustalić, że urządzenie będzie można obsługiwać hybrydowo, czyli manualnie za pomocą przycisków i dotykowo na ekranie.

Twórcy poinformowali, że interfejs został zaprojektowany na nowo, a wyświetlacz jest utrzymany w wielobarwnej kolorystyce.

Ogromnym atutem nowego urządzenia Yanosika będzie moduł Bluetooth, który umożliwia parowanie z urządzeniami, takimi jak: zestaw głośnomówiący, głośniki samochodowe i (ku radości wszystkich motocyklistów) z interkomem w kasku motocyklowym. Oznacza to, że komunikaty głosowe z trasy wreszcie będą dostosowane głośnością do indywidualnych potrzeb różnych kierowców – motocyklista usłyszy je wyraźnie w swoim kasku, a kierowca samochodu w głośnikach w swoim aucie lub w zestawie głośnomówiącym.

NOWOŚĆ – prawdziwa rewolucja w urządzeniach Yanosika!

Twórcy urządzeń Yanosika po raz pierwszy zdecydowali się na bardzo odważny krok i postawili na większą personalizację i intuicyjność. Nowością, którą proponują użytkownikom jest montaż urządzenia w pionie. Wszystko za sprawą możliwości obracania interfejsu w konfiguracji w trybie pion/poziom.

W zależności od tego, w jaki sposób zostanie zamontowane urządzenie, będzie można z niego korzystać w klasycznym ułożeniu w poziomie lub w zupełnie nowej pozycji pionowej.

Według pierwszych testerów tryb pionowy świetnie sprawdza się w trasie i powoduje, że urządzenie zajmuje znacznie mniej miejsca w samochodzie – można je zamontować m.in. na słupku po lewej stronie kierownicy.

To nie wszystkie karty, które zostały odkryte w nowym urządzeniu Yanosika. Twórcy informują, że wprowadzili wiele nowości, które jeszcze bardziej ułatwią kierowcom podróżowanie po polskich drogach, ale na ten moment nie zdradzają wszystkich szczegółów.

Jakie jeszcze nowości znajdziemy w nowym urządzeniu Yanosika?

Po informacje o nowym produkcie Yanosika zapraszamy na oficjalną stronę: https://www.sklep.yanosik.pl/yanosik-rs

O rynku motoryzacji

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę znacząco wzrosły ceny metali używanych do produkcji samochodów – od aluminium w nadwoziu, palladu w katalizatorach, po nikiel w akumulatorach. Wojna zahamowała również dostawy niezwykle istotnych wiązek przewodów, które są produktem niezbędnym do budowy samochodów.

Ukraina jest ich głównym zaopatrzeniowcem, co już teraz doprowadziło do zawieszenia produkcji w kilku europejskich zakładach. Według danych AlixPartners i Comtrade, z Ukrainy pochodzi prawie 7 proc. wszystkich wiązek importowanych do Unii Europejskiej.

Co więcej, Ukraina odgrywa kluczową rolę w produkcji gazów niezbędnych do wytwarzania półprzewodników, takich jak krypton, argon, ksenon oraz przede wszystkim neon – z tego państwa pochodzi aż 70% ogólnoświatowej produkcji neonu. Warto dodać, że po aneksji Krymu w 2014 r. ceny neonu wzrosły aż 7-krotnie.

Co – oprócz aspektu wysokich kwalifikacji i dostępności pracowników - czyni Polskę wyjątkową dla branży motoryzacyjnej?

  • Dostępność Transportowa – Zrealizowane (3 249 km) oraz planowane (4 400 km) w najbliższych latach inwestycje w rozwój autostrad i dróg ekspresowych przełożą się wkrótce na 5. pozycję Polski w Europie pod względem długości sieci dróg najwyższej kategorii (wyprzedzając Wielką Brytanię). Także znaczące inwestycje w rozwój terminali portowych, szczególnie kontenerowych - pozwoliło na pozyskanie przez polskie porty regularnych połączeń obsługiwanych przez największe statki z Azją i resztą Europy. De facto, polskie porty stają się bramą dla transportu morskiego dla krajów regionu.
  • Możliwości Kooperacyjne – Obecność ponad 660 firm poddostawczych z certyfikatem IATF 16949:2016, jak również cztery fabryki pojazdów samochodowych (2 x VW Pojazdy Użytkowe, FCA oraz Grupa PSA z fabryką Opla), 6 fabryk autobusów (Solaris, MAN, Scania, Volvo, Autosan, URSUS/AMZ) oraz jedna fabryka pojazdów ciężarowych MAN stanowią o szansach współuczestniczenia w tworzeniu wartości dodanej tego sektora. Specjalnością Polski jest produkcja silników samochodowych czego przykładem są fabryki Volkswagena, Toyoty (dwa zakłady), FCA, Opla oraz obecnie budowany zakład Daimlera. Nie bez znaczenia pozostaje również geograficzna bliskość  pozostałych krajów regionu Europy Centralnej o rozwiniętym sektorze motoryzacyjnym,
  • E-Mobilność – Oficjalnym priorytetem dla kraju jest rozwój elektromobilności. Specjalne programy ulg oraz dofinansowania dla producentów (program E-bus), jak również wspierające rozwój infrastruktury na rzecz e-mobilności stworzą dodatkowe szanse biznesowe. Szacowana łączna wartość programów związanych z tym zagadnieniem może wynieść w okresie najbliższych dziesięciu lat nawet 19,4 mld PLN.
  • Efektywność Finansowa – Atrakcyjny system zachęt inwestycyjnych obejmujący bezpośrednie wsparcie gotówkowe oraz zwolnienia podatkowe to jeden z elementów mających wpływ na wyniki finansowe. Niemniej ważna jest także organizacja pracy oraz pozostałe koszty operacyjne, które w Polsce pozostają na konkurencyjnym poziomie. Przykładowo, w zakresie obciążeń z tytułu ubezpieczeń społecznych procentowa wielkość narzutu na wynagrodzenia brutto płatna przez pracodawcę osiąga w Polsce drugi najniższy poziom wśród krajów regionu.
  • Działalność B+R – Dojrzały ekosystem współpracy z uczelniami oraz wysoka jakość kształcenia stwarzają solidne podwaliny pod rozwój działalności badawczo-rozwojowej. Centra B+R takich firm jak ZF TRW, Delphi, Wabco, Faurecia, Nexteer, Tenneco, Eaton, Valeo, Mahle, GKN Driveline są tego dobrym przykładem.

W pierwszym kwartale 2022 roku zarejestrowano 102 tys. nowych samochodów osobowych – o 13,4% mniej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Spadek sprzedaży zanotowały również segmenty samochodów dostawczych (-12,3%), samochodów ciężarowych (-3,4%) oraz przyczep i naczep (-2,8%). Wzrosła natomiast sprzedaż samochodów osobowych z napędami alternatywnymi – w pierwszym kwartale 2022 r. w Polsce zarejestrowano 42 tys. tego typu pojazdów, o 13,5% więcej niż rok wcześniej.

Bardzo niepokojące wskaźniki odnotowano w obszarze produkcji pojazdów. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 roku w Polsce wyprodukowano zaledwie 90 tys. pojazdów – co oznacza spadek aż o 33,4% rok do roku. To najniższy od lat wynik pierwszych trzech miesięcy roku.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *