Czy wiecie, że za brudne auto kierowca może zostać ukarany mandatem, ze względu na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym? Chcecie dbać o czystość swojego pojazdu regularnie, nie tracąc przy tym czasu w kolejce oraz pieniędzy na minuty mycia w myjniach bezdotykowych? Mamy dla Was świetną opcję! Razem z MultiWash opracowaliśmy abonament 12 myć na dwa auta za 99 zł miesięcznie! Jak to działa? Sprawdźcie.

CarWash Club w Yanosiku

Wprowadziliśmy nową opcję w aplikacji Yanosik – abonament w sieci MultiWash za 99 zł miesięcznie! W jego skład wchodzi 12 myć, które można wykorzystać dla dwóch samochodów w gospodarstwie domowym. Myciem i czyszczeniem wnętrza auta zajmuje się profesjonalny zespół, a cała usługa jest ubezpieczona na wypadek niepożądanych zdarzeń, takich jak m.in. porysowanie lakieru.

Sieć MultiWash to 700 lokalizacji w Polsce, do których możecie wcześniej umówić wizytę i podjechać na mycie, bez czekania w kolejkach, które potrafią wyprowadzić każdego kierowcę z równowagi.

W większości przypadków takie usługi kosztują powyżej 120 zł, w Yanosik macie je za 99 zł miesięcznie. Nie musicie się martwić o to, czy macie wystarczającą ilość gotówki na umycie auta w myjni samoobsługowej przed podróżą. CarWash Club to usługa cashless, pieniądze pobierane są więc z Waszego konta. Pamiętajcie, że czyste auto nie tylko ucieszy Wasze oczy, ale zadba także o Wasz portfel, a to dlatego, że…

Możesz dostać srogi mandat za brudne auto!

Od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Wyższe stawki kar za przekroczenia prędkości mają zniechęcać kierowców do szybkiej jazdy, ale na trasie nie tylko za to można otrzymać mandat. Kodeks wykroczeń przewiduje również karanie zmotoryzowanych, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje na drodze, a do tego zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. A do takich zachowań należy choćby jazda brudnym autem!

Policjanci mają prawo ukarać kierowcę brudnego auta za stwarzanie zagrożenia na drodze (kodeks wykroczeń art. 66 pkt 1) mandatem w wysokości od 20 do 500 zł oraz 6 punktami karnymi. Ponadto spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierowcę, np.: w wyniku posiadania zabrudzonych i niedziałających poprawnie świateł, może podnieść kwotę mandatu o 1 000 zł i 6 punktów karnych.

Nieczytelne tablice rejestracyjne, które zasłania np.: warstwa brudu powstała w wyniku jazdy przez polne drogi, będzie ukarana mandatem w wysokości 100 zł i 3 punktów karnych. A przypominamy, że już wkrótce punkty karne będą ważne przez 2 lata od dnia uiszczenia opłaty za mandat!

Zdecydowanie lepiej skorzystać z nowej opcji Yanosika i kupić abonament MultiWash, niż płacić wysokie mandaty, prawda?

Dlaczego myjnia samoobsługowa nie zawsze jest dobrym pomysłem?

Myjnie bezdotykowe nie są bezpieczne dla wszystkich samochodów, ze względu na możliwość uszkodzenia elementów nadwozia w trakcie mycia. Dotyczy to głównie starszych pojazdów, których karoseria może mieć skorodowane elementy, które podczas mycia pod ciśnieniem mogą po prostu odpaść, ale również aut premium i zabytkowych, w których nienaganny wygląd jest niezbędny. Często z tej usługi rezygnują również użytkownicy pojazdów leasingowych, w obawie przed uszkodzeniem lakieru czy elementów nadwozia, wybierając pewniejsze rozwiązania, takie jak profesjonalne myjnie – tłumaczy Dawid Kaczmarowski, Yanosik Warsztaty

Tańsze rozwiązania nie zawsze są lepsze, zwłaszcza gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Zachęcamy Was do skorzystania z nowej opcji w naszej aplikacji, dzięki temu Wasze auto będzie zawsze czyste, a Wy będziecie jechać bezpiecznie.

Jak działa nowa funkcja CarWash Club?

Wystarczy w menu aplikacji aktywować subskrypcję usługi CarWash Club, dodać pojazdy oraz metodę płatności. Następnie należy wybrać myjnię, umówić się telefonicznie na termin mycia i wygenerować indywidualny kod, który jest płatnością na myjni. Kolejnym krokiem jest wizyta w wybranej lokalizacji i cyk – auto jest czyściutkie i gotowe do drogi!

W ramach usługi można również wygenerować fakturę i przesłać ją na podany adres e-mail.

O rynku motoryzacji

Rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce i Europie w najbliższych latach upływał będzie pod znakiem unijnej propozycji “Fit for 55”. Celem tej propozycji jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 roku. Dzięki czemu UE zakłada osiągnięcie ostatecznie neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Aby osiągnąć ten poziom, konieczne byłoby wyeliminowanie tradycyjnych napędów i zastąpienie ich zeroemisyjnymi już do 2030 roku. Oznacza to również, że pojazdy niespełniające tych wymogów musiałyby zniknąć z rynku europejskiego po 2035 roku.

Dodatkowo, wskazuje się potrzebę większej cyfryzacji polskiego rynku motoryzacyjnego. Dotychczas kanały kontaktu z klientem i sprzedaży opierały się na punktach stacjonarnych. Pandemia wymusiła zmianę tego modelu i pokazała potencjał wirtualnej sprzedaży samochodów, zarówno dystrybutorom, jak i klientom. Ci drudzy zachęceni są do zakupu pojazdu online między innymi dzięki gwarancji satysfakcji, konkurencyjnym cenom, zaufaniu do marki oraz możliwości ulepszeń po zakupie.

Poza bezpośrednimi skutkami wojny, w 2022 roku rynek motoryzacyjny w Polsce może być pod wpływem wielu czynników, między innymi rosnącej inflacji, problemów podażowych czy zmian podatkowych. Ponadto branże czekają znaczne podwyżki cen samochodów i stabilizacja sprzedaży, pojawienie się nowych produktów na rynku finansowania pojazdów i spadek udziału klasycznego leasingu, a także wzrost rynku elektryków.

Wciąż utrzymują się także problemy w dostawie mikroprocesorów, dostępności magnezu, czy też zaburzeń w łańcuchu dostaw, które w ubiegłych latach przyczyniły się do utrudnień w dostępności aut.

Podwyżki cen spowodowane są przede wszystkim ograniczeniami w produkcji samochodów na całym świecie – efekt będzie jeszcze większy po zamknięciu fabryk zlokalizowanych na terenie Rosji. W Europie dodatkowym czynnikiem stymulującym wzrost cen są zaostrzające się normy emisyjne nałożone przez UE, jak również wymogi dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów w automatyczne systemy bezpieczeństwa.

Przedstawiciele firm motoryzacyjnych obecnych na polskim rynku przejawiają pesymizm oceniając zarówno obecną, jak i przyszłą sytuację branży.

Wskaźnik nastrojów menedżerów branży motoryzacyjnej wynosi 46 punktów i jest niższy aż o 23 punkty w porównaniu z wynikami badania przeprowadzonego w połowie 2021 roku. Z najnowszej edycji badania PZPM i KPMG pt. „Barometr nastrojów menedżerów firm motoryzacyjnych” wynika, że większość przedstawicieli branży nie spodziewa się zahamowania rozwoju elektromobilności – prognozując że do 2030 roku więcej niż co trzeci samochód osobowy będzie ładowany z gniazdka.

Światowy kryzys na rynku półprzewodników spowodował spadek sprzedaży w 8 na 10 firmach motoryzacyjnych działających na polskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *