Czy wiecie, że za brudne auto kierowca może zostać ukarany mandatem, ze względu na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym? Chcecie dbać o czystość swojego pojazdu regularnie, nie tracąc przy tym czasu w kolejce oraz pieniędzy na minuty mycia w myjniach bezdotykowych? Mamy dla Was świetną opcję! Razem z MultiWash opracowaliśmy abonament 12 myć na dwa auta za 99 zł miesięcznie! Jak to działa? Sprawdźcie.

CarWash Club w Yanosiku

Wprowadziliśmy nową opcję w aplikacji Yanosik – abonament w sieci MultiWash za 99 zł miesięcznie! W jego skład wchodzi 12 myć, które można wykorzystać dla dwóch samochodów w gospodarstwie domowym. Myciem i czyszczeniem wnętrza auta zajmuje się profesjonalny zespół, a cała usługa jest ubezpieczona na wypadek niepożądanych zdarzeń, takich jak m.in. porysowanie lakieru.

Sieć MultiWash to 700 lokalizacji w Polsce, do których możecie wcześniej umówić wizytę i podjechać na mycie, bez czekania w kolejkach, które potrafią wyprowadzić każdego kierowcę z równowagi.

W większości przypadków takie usługi kosztują powyżej 120 zł, w Yanosik macie je za 99 zł miesięcznie. Nie musicie się martwić o to, czy macie wystarczającą ilość gotówki na umycie auta w myjni samoobsługowej przed podróżą. CarWash Club to usługa cashless, pieniądze pobierane są więc z Waszego konta. Pamiętajcie, że czyste auto nie tylko ucieszy Wasze oczy, ale zadba także o Wasz portfel, a to dlatego, że…

Możesz dostać srogi mandat za brudne auto!

Od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Wyższe stawki kar za przekroczenia prędkości mają zniechęcać kierowców do szybkiej jazdy, ale na trasie nie tylko za to można otrzymać mandat. Kodeks wykroczeń przewiduje również karanie zmotoryzowanych, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje na drodze, a do tego zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. A do takich zachowań należy choćby jazda brudnym autem!

Policjanci mają prawo ukarać kierowcę brudnego auta za stwarzanie zagrożenia na drodze (kodeks wykroczeń art. 66 pkt 1) mandatem w wysokości od 20 do 500 zł oraz 6 punktami karnymi. Ponadto spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierowcę, np.: w wyniku posiadania zabrudzonych i niedziałających poprawnie świateł, może podnieść kwotę mandatu o 1 000 zł i 6 punktów karnych.

Nieczytelne tablice rejestracyjne, które zasłania np.: warstwa brudu powstała w wyniku jazdy przez polne drogi, będzie ukarana mandatem w wysokości 100 zł i 3 punktów karnych. A przypominamy, że już wkrótce punkty karne będą ważne przez 2 lata od dnia uiszczenia opłaty za mandat!

Zdecydowanie lepiej skorzystać z nowej opcji Yanosika i kupić abonament MultiWash, niż płacić wysokie mandaty, prawda?

Dlaczego myjnia samoobsługowa nie zawsze jest dobrym pomysłem?

Myjnie bezdotykowe nie są bezpieczne dla wszystkich samochodów, ze względu na możliwość uszkodzenia elementów nadwozia w trakcie mycia. Dotyczy to głównie starszych pojazdów, których karoseria może mieć skorodowane elementy, które podczas mycia pod ciśnieniem mogą po prostu odpaść, ale również aut premium i zabytkowych, w których nienaganny wygląd jest niezbędny. Często z tej usługi rezygnują również użytkownicy pojazdów leasingowych, w obawie przed uszkodzeniem lakieru czy elementów nadwozia, wybierając pewniejsze rozwiązania, takie jak profesjonalne myjnie – tłumaczy Dawid Kaczmarowski, Yanosik Warsztaty

Tańsze rozwiązania nie zawsze są lepsze, zwłaszcza gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Zachęcamy Was do skorzystania z nowej opcji w naszej aplikacji, dzięki temu Wasze auto będzie zawsze czyste, a Wy będziecie jechać bezpiecznie.

Jak działa nowa funkcja CarWash Club?

Wystarczy w menu aplikacji aktywować subskrypcję usługi CarWash Club, dodać pojazdy oraz metodę płatności. Następnie należy wybrać myjnię, umówić się telefonicznie na termin mycia i wygenerować indywidualny kod, który jest płatnością na myjni. Kolejnym krokiem jest wizyta w wybranej lokalizacji i cyk – auto jest czyściutkie i gotowe do drogi!

W ramach usługi można również wygenerować fakturę i przesłać ją na podany adres e-mail.

O rynku motoryzacji

W ostatniej dekadzie Polski przemysł motoryzacyjny odnotował 100% wzrost mierzony produkcją sprzedaną. Ten niebagatelny sukces, czyniący motoryzację drugim największym sektorem przemysłowym w Polsce (10,1% udziału), nie jest kwestią przypadku, ale rezultatem konsekwentnej pracy przedsiębiorców oraz atrakcyjności inwestycyjnej kraju.

Zarówno w wymiarze liczb bezwzględnych, jak również w ujęciu jakościowym Polska w tej części Europy to kraj o największej liczbie osób w wieku produkcyjnym posiadających solidne wykształcenie techniczne, zarówno na poziomie średnim jak i wyższym. 1,4 mln studentów, z czego ponad 300 tys. na kierunkach inżynierskich stanowi potencjał, który przekłada się bezpośrednio na znakomite wyniki finansowe oraz jakościowe firm inwestujących w Polsce.

Aspekt wielkości kraju, jego zróżnicowania regionalnego i dostępu do zasobów kadrowych jest szczególną przewagą Polski w regionie Europy Centralnej w czasie kiedy walka o talenty przekłada się bezpośrednio na możliwość dalszego rozwoju firm motoryzacyjnych.

Warto zauważyć, iż wydajność pracy na jednego zatrudnionego w sektorze motoryzacyjnym w Polsce wyniosła w 2016 r. 770,9 tys. PLN, co pozycjonuje motoryzację wśród najbardziej wydajnych sektorów przemysłu przetwórczego.

Rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce i Europie w najbliższych latach upływał będzie pod znakiem unijnej propozycji “Fit for 55”. Celem tej propozycji jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 roku. Dzięki czemu UE zakłada osiągnięcie ostatecznie neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Aby osiągnąć ten poziom, konieczne byłoby wyeliminowanie tradycyjnych napędów i zastąpienie ich zeroemisyjnymi już do 2030 roku. Oznacza to również, że pojazdy niespełniające tych wymogów musiałyby zniknąć z rynku europejskiego po 2035 roku.

Dodatkowo, wskazuje się potrzebę większej cyfryzacji polskiego rynku motoryzacyjnego. Dotychczas kanały kontaktu z klientem i sprzedaży opierały się na punktach stacjonarnych. Pandemia wymusiła zmianę tego modelu i pokazała potencjał wirtualnej sprzedaży samochodów, zarówno dystrybutorom, jak i klientom. Ci drudzy zachęceni są do zakupu pojazdu online między innymi dzięki gwarancji satysfakcji, konkurencyjnym cenom, zaufaniu do marki oraz możliwości ulepszeń po zakupie.

Według danych pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w 2021 roku dokonano ponad 1,7 mln rejestracji nowych pojazdów, z czego aż 1,3 mln to samochody osobowe. W tym samym roku wydano ponad 372 tys. dokumentów prawa jazdy. Na rynku polskim dominują samochody stare.

Pod koniec 2020 roku aż 40% samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce miało ponad 20 lat, natomiast 38,3% miało od 11 do 20 lat. Dominującym typem pojazdów jest benzyna. W 2020 roku pojazdy z silnikami benzynowymi stanowiły 45% polskiego rynku samochodów. Na drugim miejscu z 40% były diesel, na trzecim miejscu uplasowało się LPG z 14%. Natomiast pojazdy z napędem hybrydowym to jedynie 1%.

Raport za rok 2020 pt. “Branża Motoryzacyjna” przygotowany przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) podaje, że w polskich fabrykach w 2020 roku wyprodukowano 428 tys. samochodów osobowych i lekkich dostawczych. To spadek o 31,2% w porównaniu z rokiem wcześniejszym, będący wynikiem czasowego zastopowania gospodarki w związku z pandemią COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *