EcoFlow wprowadza na rynek 3 inteligentne urządzenia zasilane akumulatorami, które zmieniają wyobrażenie o życiu w domu, na zewnątrz i w podróży

EcoFlow, wiodąca firma w dziedzinie ekologicznych rozwiązań energetycznych, ogłosiła dziś globalną dostępność swoich przełomowych inteligentnych urządzeń – EcoFlow BLADE, GLACIER i WAVE 2. Urządzenia te wykorzystują zalety technologii akumulatora EcoFlow, zapewniając energooszczędne działanie w domu i podczas przygód na świeżym powietrzu.

BLADE i GLACIER będą dostępne w Polsce pod koniec kwietnia/na początku maja, a WAVE 2 pod koniec maja.

Produkty te, na których opracowanie EcoFlow uzyskał łącznie 15 patentów, zostały po raz pierwszy zaprezentowane na początku tego roku na targach CES. Zarówno BLADE, jak i GLACIER znalazły się na liście wyróżnionych nagrodami za innowacje CES 2023.

EcoFlow BLADE, jako pierwsza na świecie zrobotyzowana kosiarka do trawnika, wykorzystuje zaawansowaną robotykę do zautomatyzowanej, bezproblemowej pielęgnacji ogrodu. EcoFlow GLACIER, kolejna światowa nowość, oferuje przenośną lodówko-zamrażarkę wyposażoną w zintegrowaną kostkarkę do lodu i wymienny akumulator. EcoFlow WAVE 2 oferuje najszybsze chłodzenie i ogrzewanie w zasilanym akumulatorowo klimatyzatorze i grzejniku.

„BLADE, GLACIER i WAVE 2 czerpią ze wszystkiego, czego nauczyliśmy się przez lata bycia liderem w dziedzinie przenośnych magazynów energii”, powiedział Brian Essenmacher, szef działu rozwoju biznesu w EcoFlow. „Dzięki nim życie staje się przyjemniejsze i wygodniejsze w domu, na zewnątrz i w podróży. Te inteligentne urządzenia odzwierciedlają nasze zaangażowanie w budowanie ekosystemu EcoFlow w celu ponownego wymyślenia sposobu, w jaki świat generuje, przechowuje i wykorzystuje energię poprzez znaczące innowacje.”

EcoFlow BLADE: bezproblemowe koszenie dla idealnego trawnika

EcoFlow BLADE to pierwsza w branży inteligentna kosiarka automatyczna, która potrafi automatycznie kosić trawę, oszczędzając czas i sprawiając, że pielęgnacja trawnika staje się przyjemnością.

Dzięki Lawn Sweeper Kit, BLADE wykorzystuje zaawansowany czujnik LiDAR i wbudowaną kamerę do lokalizowania i wyłapywania śmieci z trawnika, takich jak gałązki i liście, a następnie odkładania ich w zaprogramowanym miejscu.

Czujnik LiDAR i kamera BLADE oraz nawigacja X-Vision w czasie rzeczywistym (RTK) umożliwiają mu pracę w wirtualnych granicach, dzięki czemu użytkownicy mogą śmiało oddalić się od urządzenia, podczas gdy ono wykonuje swoją pracę. W przeciwieństwie do innych kosiarek automatycznych, które wymagają fizycznego wyznaczania granic, użytkownicy BLADE mogą ustalić granicę trawnika w aplikacji EcoFlow.

Ta sama technologia produktu pomaga również omijać przeszkody. Dzięki temu kosiarka nie utknie i nie będzie wymagała interwencji użytkownika, a także nie zniszczy trawnika. Duże koła wielokierunkowe umożliwiają również pokonywanie przeszkód o wysokości do 40 mm.

BLADE posiada 4G i eSIM, dzięki czemu użytkownicy mogą zawsze śledzić jego dokładną lokalizację. BLADE jest objęty gwarancją „3+1” i dożywotnią bezpłatną wymianą akcesoriów.

EcoFlow GLACIER: pierwsza przenośna lodówko-zamrażarka z wbudowaną kostkarką do lodu

EcoFlow GLACIER to rewolucyjna przenośna lodówko-zamrażarka z wbudowaną kostkarką do lodu i wymiennym akumulatorem. GLACIER sprawia, że utrzymanie zimnej żywności i napojów podczas spotkań i przygód na świeżym powietrzu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Dzięki wymiennemu akumulatorowi o pojemności 298 Wh, GLACIER oferuje 40 godzin chłodzenia lub 19 godzin pracy w temperaturze poniżej zera na jednym ładowaniu. GLACIER potrafi wytworzyć 18 kostek lodu w ciągu 12 minut i posiada dwa schowki z niezależną kontrolą temperatury do jednoczesnego chłodzenia i zamrażania.

GLACIER jest wyposażony w wydajny kompresor i w trybie maksymalnym może schładzać z temperatury 86°F (30°C) do 32°F (0°C) w ciągu zaledwie 15-20 minut. Alternatywnie, użytkownicy mogą przedkładać wydajność nad szybkość dzięki trybowi Eco, który zmniejsza zużycie energii przez urządzenie, zapewniając dłuższy czas pracy.

GLACIER może nawet pełnić rolę przenośnej ładowarki do małych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy i telefony. Posiada również składany uchwyt i kółka ułatwiające przenoszenie.

GLACIER oferuje maksymalną elastyczność jako rozwiązanie pozasieciowe. Można go ładować za pomocą prądu zmiennego, ładowarki samochodowej, panelu słonecznego i stacji energetycznej.

EcoFlow WAVE 2: Wydajne chłodzenie i ogrzewanie dla komfortu na zewnątrz

Dla użytkowników pragnących dodać luksus do swoich przygód na świeżym powietrzu, przenośny klimatyzator i grzejnik EcoFlow WAVE 2 zapewnia wyjątkowy komfort podczas gorących letnich dni i mroźnych zim.

Druga generacja serii Wave firmy EcoFlow, WAVE 2, zapewnia najszybsze w branży chłodzenie i ogrzewanie dostępne w urządzeniu tego typu, z możliwością chłodzenia 5100 BTU i ogrzewania 6100 BTU przy efektywnej powierzchni 10 metrów kwadratowych.

Urządzenie WAVE 2 jest mniejsze o 22 procent od swojego poprzednika, dzięki czemu łatwiej je zabrać ze sobą, gdziekolwiek i kiedykolwiek jest potrzebne. Oferuje do 8 godzin pracy na dodatkowym akumulatorze 1159Wh. Dla pełnej kontroli nad czasem pracy i wydajnością, posiada wiele trybów, w tym Eco, Sleeping i Fast, jak również regulację temperatury, ustawienia i inne, dostępne za pomocą aplikacji EcoFlow.

Umożliwiając ładowanie prądem zmiennym, stałym, przez stację zasilającą i solarnie, WAVE 2 korzysta z doświadczenia EcoFlow w zakresie przenośnego zasilania, zapewniając elastyczność i wygodę w domu i w podróży. Podczas gdy podłączenie do przenośnej stacji zasilania EcoFlow może zapewnić do 18 godzin pracy, wejście solarne o mocy do 400 W pozwala użytkownikom na wykorzystanie energii odnawialnej i wspieranie zrównoważonego stylu życia poza siecią.

O marce EcoFlow

EcoFlow jest wiodącą firmą zajmującą się ekologicznymi rozwiązaniami energetycznymi z wizją zasilania nowego świata. Od momentu założenia w 2017 roku, EcoFlow dąży do tego, aby stać się niezawodnym i zaufanym towarzyszem energetycznym dla osób i rodzin na całym świecie, dostarczając dostępne i odnawialne rozwiązania energetyczne w domu, na zewnątrz i w przestrzeniach mobilnych. Obecnie, z centralami operacyjnymi zlokalizowanymi w USA, Niemczech i Japonii, EcoFlow wzmocnił pozycję ponad 2 milionów użytkowników na ponad 100 rynkach na całym świecie.

O rynku motoryzacji

W pierwszym kwartale 2022 roku zarejestrowano 102 tys. nowych samochodów osobowych – o 13,4% mniej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Spadek sprzedaży zanotowały również segmenty samochodów dostawczych (-12,3%), samochodów ciężarowych (-3,4%) oraz przyczep i naczep (-2,8%). Wzrosła natomiast sprzedaż samochodów osobowych z napędami alternatywnymi – w pierwszym kwartale 2022 r. w Polsce zarejestrowano 42 tys. tego typu pojazdów, o 13,5% więcej niż rok wcześniej.

Bardzo niepokojące wskaźniki odnotowano w obszarze produkcji pojazdów. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 roku w Polsce wyprodukowano zaledwie 90 tys. pojazdów – co oznacza spadek aż o 33,4% rok do roku. To najniższy od lat wynik pierwszych trzech miesięcy roku.  

Poza bezpośrednimi skutkami wojny, w 2022 roku rynek motoryzacyjny w Polsce może być pod wpływem wielu czynników, między innymi rosnącej inflacji, problemów podażowych czy zmian podatkowych. Ponadto branże czekają znaczne podwyżki cen samochodów i stabilizacja sprzedaży, pojawienie się nowych produktów na rynku finansowania pojazdów i spadek udziału klasycznego leasingu, a także wzrost rynku elektryków.

Wciąż utrzymują się także problemy w dostawie mikroprocesorów, dostępności magnezu, czy też zaburzeń w łańcuchu dostaw, które w ubiegłych latach przyczyniły się do utrudnień w dostępności aut.

Podwyżki cen spowodowane są przede wszystkim ograniczeniami w produkcji samochodów na całym świecie – efekt będzie jeszcze większy po zamknięciu fabryk zlokalizowanych na terenie Rosji. W Europie dodatkowym czynnikiem stymulującym wzrost cen są zaostrzające się normy emisyjne nałożone przez UE, jak również wymogi dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów w automatyczne systemy bezpieczeństwa.

Według danych pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w 2021 roku dokonano ponad 1,7 mln rejestracji nowych pojazdów, z czego aż 1,3 mln to samochody osobowe. W tym samym roku wydano ponad 372 tys. dokumentów prawa jazdy. Na rynku polskim dominują samochody stare.

Pod koniec 2020 roku aż 40% samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce miało ponad 20 lat, natomiast 38,3% miało od 11 do 20 lat. Dominującym typem pojazdów jest benzyna. W 2020 roku pojazdy z silnikami benzynowymi stanowiły 45% polskiego rynku samochodów. Na drugim miejscu z 40% były diesel, na trzecim miejscu uplasowało się LPG z 14%. Natomiast pojazdy z napędem hybrydowym to jedynie 1%.

Raport za rok 2020 pt. “Branża Motoryzacyjna” przygotowany przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) podaje, że w polskich fabrykach w 2020 roku wyprodukowano 428 tys. samochodów osobowych i lekkich dostawczych. To spadek o 31,2% w porównaniu z rokiem wcześniejszym, będący wynikiem czasowego zastopowania gospodarki w związku z pandemią COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *