EcoFlow wprowadza na rynek 3 inteligentne urządzenia zasilane akumulatorami, które zmieniają wyobrażenie o życiu w domu, na zewnątrz i w podróży

EcoFlow, wiodąca firma w dziedzinie ekologicznych rozwiązań energetycznych, ogłosiła dziś globalną dostępność swoich przełomowych inteligentnych urządzeń – EcoFlow BLADE, GLACIER i WAVE 2. Urządzenia te wykorzystują zalety technologii akumulatora EcoFlow, zapewniając energooszczędne działanie w domu i podczas przygód na świeżym powietrzu.

BLADE i GLACIER będą dostępne w Polsce pod koniec kwietnia/na początku maja, a WAVE 2 pod koniec maja.

Produkty te, na których opracowanie EcoFlow uzyskał łącznie 15 patentów, zostały po raz pierwszy zaprezentowane na początku tego roku na targach CES. Zarówno BLADE, jak i GLACIER znalazły się na liście wyróżnionych nagrodami za innowacje CES 2023.

EcoFlow BLADE, jako pierwsza na świecie zrobotyzowana kosiarka do trawnika, wykorzystuje zaawansowaną robotykę do zautomatyzowanej, bezproblemowej pielęgnacji ogrodu. EcoFlow GLACIER, kolejna światowa nowość, oferuje przenośną lodówko-zamrażarkę wyposażoną w zintegrowaną kostkarkę do lodu i wymienny akumulator. EcoFlow WAVE 2 oferuje najszybsze chłodzenie i ogrzewanie w zasilanym akumulatorowo klimatyzatorze i grzejniku.

„BLADE, GLACIER i WAVE 2 czerpią ze wszystkiego, czego nauczyliśmy się przez lata bycia liderem w dziedzinie przenośnych magazynów energii”, powiedział Brian Essenmacher, szef działu rozwoju biznesu w EcoFlow. „Dzięki nim życie staje się przyjemniejsze i wygodniejsze w domu, na zewnątrz i w podróży. Te inteligentne urządzenia odzwierciedlają nasze zaangażowanie w budowanie ekosystemu EcoFlow w celu ponownego wymyślenia sposobu, w jaki świat generuje, przechowuje i wykorzystuje energię poprzez znaczące innowacje.”

EcoFlow BLADE: bezproblemowe koszenie dla idealnego trawnika

EcoFlow BLADE to pierwsza w branży inteligentna kosiarka automatyczna, która potrafi automatycznie kosić trawę, oszczędzając czas i sprawiając, że pielęgnacja trawnika staje się przyjemnością.

Dzięki Lawn Sweeper Kit, BLADE wykorzystuje zaawansowany czujnik LiDAR i wbudowaną kamerę do lokalizowania i wyłapywania śmieci z trawnika, takich jak gałązki i liście, a następnie odkładania ich w zaprogramowanym miejscu.

Czujnik LiDAR i kamera BLADE oraz nawigacja X-Vision w czasie rzeczywistym (RTK) umożliwiają mu pracę w wirtualnych granicach, dzięki czemu użytkownicy mogą śmiało oddalić się od urządzenia, podczas gdy ono wykonuje swoją pracę. W przeciwieństwie do innych kosiarek automatycznych, które wymagają fizycznego wyznaczania granic, użytkownicy BLADE mogą ustalić granicę trawnika w aplikacji EcoFlow.

Ta sama technologia produktu pomaga również omijać przeszkody. Dzięki temu kosiarka nie utknie i nie będzie wymagała interwencji użytkownika, a także nie zniszczy trawnika. Duże koła wielokierunkowe umożliwiają również pokonywanie przeszkód o wysokości do 40 mm.

BLADE posiada 4G i eSIM, dzięki czemu użytkownicy mogą zawsze śledzić jego dokładną lokalizację. BLADE jest objęty gwarancją „3+1” i dożywotnią bezpłatną wymianą akcesoriów.

EcoFlow GLACIER: pierwsza przenośna lodówko-zamrażarka z wbudowaną kostkarką do lodu

EcoFlow GLACIER to rewolucyjna przenośna lodówko-zamrażarka z wbudowaną kostkarką do lodu i wymiennym akumulatorem. GLACIER sprawia, że utrzymanie zimnej żywności i napojów podczas spotkań i przygód na świeżym powietrzu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Dzięki wymiennemu akumulatorowi o pojemności 298 Wh, GLACIER oferuje 40 godzin chłodzenia lub 19 godzin pracy w temperaturze poniżej zera na jednym ładowaniu. GLACIER potrafi wytworzyć 18 kostek lodu w ciągu 12 minut i posiada dwa schowki z niezależną kontrolą temperatury do jednoczesnego chłodzenia i zamrażania.

GLACIER jest wyposażony w wydajny kompresor i w trybie maksymalnym może schładzać z temperatury 86°F (30°C) do 32°F (0°C) w ciągu zaledwie 15-20 minut. Alternatywnie, użytkownicy mogą przedkładać wydajność nad szybkość dzięki trybowi Eco, który zmniejsza zużycie energii przez urządzenie, zapewniając dłuższy czas pracy.

GLACIER może nawet pełnić rolę przenośnej ładowarki do małych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy i telefony. Posiada również składany uchwyt i kółka ułatwiające przenoszenie.

GLACIER oferuje maksymalną elastyczność jako rozwiązanie pozasieciowe. Można go ładować za pomocą prądu zmiennego, ładowarki samochodowej, panelu słonecznego i stacji energetycznej.

EcoFlow WAVE 2: Wydajne chłodzenie i ogrzewanie dla komfortu na zewnątrz

Dla użytkowników pragnących dodać luksus do swoich przygód na świeżym powietrzu, przenośny klimatyzator i grzejnik EcoFlow WAVE 2 zapewnia wyjątkowy komfort podczas gorących letnich dni i mroźnych zim.

Druga generacja serii Wave firmy EcoFlow, WAVE 2, zapewnia najszybsze w branży chłodzenie i ogrzewanie dostępne w urządzeniu tego typu, z możliwością chłodzenia 5100 BTU i ogrzewania 6100 BTU przy efektywnej powierzchni 10 metrów kwadratowych.

Urządzenie WAVE 2 jest mniejsze o 22 procent od swojego poprzednika, dzięki czemu łatwiej je zabrać ze sobą, gdziekolwiek i kiedykolwiek jest potrzebne. Oferuje do 8 godzin pracy na dodatkowym akumulatorze 1159Wh. Dla pełnej kontroli nad czasem pracy i wydajnością, posiada wiele trybów, w tym Eco, Sleeping i Fast, jak również regulację temperatury, ustawienia i inne, dostępne za pomocą aplikacji EcoFlow.

Umożliwiając ładowanie prądem zmiennym, stałym, przez stację zasilającą i solarnie, WAVE 2 korzysta z doświadczenia EcoFlow w zakresie przenośnego zasilania, zapewniając elastyczność i wygodę w domu i w podróży. Podczas gdy podłączenie do przenośnej stacji zasilania EcoFlow może zapewnić do 18 godzin pracy, wejście solarne o mocy do 400 W pozwala użytkownikom na wykorzystanie energii odnawialnej i wspieranie zrównoważonego stylu życia poza siecią.

O marce EcoFlow

EcoFlow jest wiodącą firmą zajmującą się ekologicznymi rozwiązaniami energetycznymi z wizją zasilania nowego świata. Od momentu założenia w 2017 roku, EcoFlow dąży do tego, aby stać się niezawodnym i zaufanym towarzyszem energetycznym dla osób i rodzin na całym świecie, dostarczając dostępne i odnawialne rozwiązania energetyczne w domu, na zewnątrz i w przestrzeniach mobilnych. Obecnie, z centralami operacyjnymi zlokalizowanymi w USA, Niemczech i Japonii, EcoFlow wzmocnił pozycję ponad 2 milionów użytkowników na ponad 100 rynkach na całym świecie.

O rynku motoryzacji

Nad Wisłą znajdują się liczne zakłady produkcyjne takich marek jak Inter Cars, Toyota Motor Poland czy Mercedes-Benz. Volkswagen Poznań wyprodukował od stycznia 2022 roku już 40 881 samochodów. W 2016 roku Mercedes-Benz zdecydował się wybrać Jawor w województwie dolnośląskim na lokalizację zakładu produkcyjnego o wartości 500 milionów euro. Na Dolnym Śląsku, w Kobierzycach, znajduje się największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych, które są niezbędne do produkcji pojazdów elektrycznych. Rozwijane są tam samoobsługowe linie produkcyjne wykorzystujące sztuczną inteligencję. Ponadto, szwedzki producent baterii do e-pojazdów, Northvolt, poinformował w lutym 2021 o budowie fabryki w Gdańsku. Koniec pierwszego etapu inwestycji o łącznej wartości 200 milionów dolarów zaplanowano na przełom 2022 i 2023 roku. 

Inwestorzy z branży motoryzacyjnej w Polsce mogą korzystać z preferencyjnych przepisów podatkowych i dotacji, które są różnymi formami pomocy publicznej. Wśród środków wspierających znajdują się zwolnienia z podatku dochodowego dla inwestycji oraz podatku od nieruchomości w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, a także pomoc oferowana w ramach programów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które mają wspierać prace badawczo-rozwojowe. 

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę znacząco wzrosły ceny metali używanych do produkcji samochodów – od aluminium w nadwoziu, palladu w katalizatorach, po nikiel w akumulatorach. Wojna zahamowała również dostawy niezwykle istotnych wiązek przewodów, które są produktem niezbędnym do budowy samochodów.

Ukraina jest ich głównym zaopatrzeniowcem, co już teraz doprowadziło do zawieszenia produkcji w kilku europejskich zakładach. Według danych AlixPartners i Comtrade, z Ukrainy pochodzi prawie 7 proc. wszystkich wiązek importowanych do Unii Europejskiej.

Co więcej, Ukraina odgrywa kluczową rolę w produkcji gazów niezbędnych do wytwarzania półprzewodników, takich jak krypton, argon, ksenon oraz przede wszystkim neon – z tego państwa pochodzi aż 70% ogólnoświatowej produkcji neonu. Warto dodać, że po aneksji Krymu w 2014 r. ceny neonu wzrosły aż 7-krotnie.

Poza bezpośrednimi skutkami wojny, w 2022 roku rynek motoryzacyjny w Polsce może być pod wpływem wielu czynników, między innymi rosnącej inflacji, problemów podażowych czy zmian podatkowych. Ponadto branże czekają znaczne podwyżki cen samochodów i stabilizacja sprzedaży, pojawienie się nowych produktów na rynku finansowania pojazdów i spadek udziału klasycznego leasingu, a także wzrost rynku elektryków.

Wciąż utrzymują się także problemy w dostawie mikroprocesorów, dostępności magnezu, czy też zaburzeń w łańcuchu dostaw, które w ubiegłych latach przyczyniły się do utrudnień w dostępności aut.

Podwyżki cen spowodowane są przede wszystkim ograniczeniami w produkcji samochodów na całym świecie – efekt będzie jeszcze większy po zamknięciu fabryk zlokalizowanych na terenie Rosji. W Europie dodatkowym czynnikiem stymulującym wzrost cen są zaostrzające się normy emisyjne nałożone przez UE, jak również wymogi dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów w automatyczne systemy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *